Serpil Ata ve Zuhal Özyurt Eşliğinde

Aile Dizilimi ve Meditasyon Atölyesi

15 Nisan 2020 Çarşamba

10.15 – 17.30 pm

İletişim ve kayıt : 0 532 712 70 13

Aile sistemindeki öğeleri referans alan, Alman Psikoterapist Bert Hellinger’in geliştirdiği temelinde Zulu kabilelerinin aileye olan tutumuna dayalı, terapötik etkileri olan alternatif bir yöntemidir. 

Bu iyileştirici yaklaşımı, yabancı dil öğrenmek gibi soyut bir süreçle olan ilişkimizi görmek ve zanlarımızı dönüştürmek gibi süreçlerde de kullanmak mümkündür. 

Danışanın çalışmak istediği mesele, içinde bulunduğu sistemin içinde dikkate alınır ve onu sistemin bir parçası olarak değerlendirir. Çalışmanın temelinde sevgi ve saygı vardır. Sistemik yasalar olan Düzen, Aidiyet ve Denge’yi temel alır. 

Çok erken yaşlardan itibaren, aidiyet adına ve bağlanma üzerinden içinde bulunduğumuz sistemlerde, çoğu zaman bilinç dışı bir şekilde (aile, toplum, cinsiyet.. vb)  birilerini kurtarmaya çalışırız. Bazen hiç farkında olmadan, bizden önceki aile üyelerinin yaptıklarını dengelemek adına çeşitli tutum kalıpları içinde buluruz kendimizi. Çünkü bireysel duygular, tutumlar ve davranışlar, kişi farkında olmadıkça önceki nesiller tarafından etkilenebilir. 

Bu çalışma, sistem içindeki tutumlarımızın altında işleyen gizli dinamiklerin açığa çıkmasında yardımcı olur.

Sistemin dışlanan bir üyesi varsa yeniden dahil edilir, üyeler arasında bir
şekilde kopmuş olan bağlantıların yeniden onarılmasında katkıda bulunur. Bütünün bir parçası olduğumuzu hissederiz. Böylece hayat bize daha rahat akabilir ve biz de yaşamaevet diyebiliriz. 

Anne babamıza, ailemizin diğer üyelerine, eşlerimize ve hayata olduğu haliyle evet diyebilmeyi öğrenmemizi kolaylaştırır.

Gerçeği görebildiğimizde ve kalbimizde onu kabul edebildiğimizde, kalbimizde bu gerçek için bir alan açtığımızda gerçek büyüme, olgunlaşma ve devamında özgürleşme süreci başlar. Kabul edebildiğimizde hayat ile uyum içinde ilerleyebiliriz.  

Bu çalışma, sadece aile içindeki sorunları değil, para, hastalık, ilişkiler, sürekli tekrar eden durum ve davranışlar, aşırı duygular gibi birçok başlığı da kapsar.

SERPİL ATA

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme mezunuyum. Aynı üniversitede AB Siyaseti ve Uluslararası İlişkiler ve İspanya Murcia Üniversitesi’nde Ekonomik Kalkınma ve Uluslararası İşbirliği konu yüksek lisanslar yaptım.

2010’dan beri İngilizce ve İspanyolca dillerinde çevirmenlik yapmaktayım. Nişantaşı Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak İşletme dersleri vermekteyim. Sistemik çalışmalar ile ilgili ilk eğitimimi Aile Konstelasyonları üzerine 3 yıl boyunca Göksel Karabayır’dan aldım. İkinci uzun soluklu eğitimimi Max Dauskardt ve Alemka Dauskardt’tan aldım. İki yıl süren bu eğitim grubundan sonra ikinci eğitim gruplarında da çevirmenlik yapmaktayım. Ayrıca Vivian Broughton tarafından verilen “Kimlik Temelli Niyet Konstelasyon Çalışması” eğitimini tamamladım. Organizasyon Konstelasyonları eğitimimi hakkında ise Hollanda Bert Hellinger Enstitüsü kurucusu Jan Jacob Stam’dan “Organizasyon Konstelasyonları” ve Cecilio Recojo’dan “Sistemik Koçluk ve Yönetim” konulu eğitimler aldım. Prof.Dr.Franz Rupert, Jan Jacob Stam, Jane Peterson ve Svagito Liebermeister çevirmenliğini yaptığım sistemik kolaylaştırıcı ve eğitmenler arasındadır. Rumen Yankulov’un 3 yıl süren “Meditatif Yaklaşımlı Aile Sergisi” Eğitimi’ni tamamladım.

Zuhal Özyurt Adarshpal Kaur

Kundalini Yoga ve Medidasyon, Yin ve Hormon Yoga eğitmeni olan Zuhal 2005 yılından bu yana, evrensel enerjilerle çalışma pratikleri, holistik terapi ve 2010 yılında bu yana yoga eğitmenliği yapıyor. 

Rooger Wolger İnstutite Derin Anı Süreci 4 Temel eğitimi, 1,5 yıl Astroloji’ye Giriş, 3 yıllık Rumen Yankulov ile Meditatif Aile Sergisi Eğitimi Programını tamamladı.

KRI Aquarian Training Academy’e devam eden Zuhal, Kundalini Pilgrim Kundalini Yoga Okulu Kurucusu Sarit Maor Simrit Kaur’dan mentorluk programı alarak KRI Onaylı Kundalini Yoga Uzmanlık Programlarını Türkiye’de organize ediyor ve eğitmen olarak yer alıyor.

15 Nisan 2020 Aile Dizilimi ve Meditasyon Atölyesi

Yazı dolaşımı