HORMON YOGA ve Kadın Çemberi Atölyesi

2 Şubat 2020 Pazar – 16.30 – 19.00

Endokrin sistem biyolojik yapının en temel yapı taşlarından biridir. Hormonların üretilmesini sağlayan bu sistem yeterli ve etkin fonksiyon göstermediğinde bedende birçok fiziksel rahatsızlığın karşılığının, duygusal ve zihinsel olarak ta yaşarız. 

Hormon Yoga ve Kadın Çemberi’nde;

 • Üreme, stres ve tiroid hormonlarına yönelik hızlı ve dinamik ve aynı zamanda keyifli bir yoga pratiği,
 • Yoga Nidra,
 • Pranayam ve Mantra Meditasyonu,
 • Çemberde duygu ve düşünce paylaşımları  yapılacaktır.

Kimler Katılabilir : 

 • Tüm kadınlar katılabilir, herhangi bir yoga tecrübesine ihtiyaç yoktur. 
 • Hormon Yoga, hamileler, kanser tedavisi sürecinde olanlar ve daha önce kanser tedavisi  sürecinden geçmiş olanlar, çikolata kisti olanlar için uygun değildir.

Hormon Yoga, hormon dengesizliğinden dolayı ortaya çıkan,

 • Pre-menopoz ve menopoz (sıcak basmaları, sebepsiz gece terlemeleri, uyku problemleri, huzursuzluk, duygusal dalgalanmalar, halsizlik, enerji kaybı, cinsel isteksizlik, vajinal kuruluk, migren, inatçı kilo artışı)
 • Regl öncesi gerginlik sendromları (PMS) 
 • Polikistik over sendromu  (tüylenme, sivilcelenme, normalin üzerinde kilolu olma hali),
 • Üreme problemleri, infertilite (kısırlık),
 • İdrar tutamama

gibi semptomlarınıza yardımcı olabilir.

Ayrıca; stres altındaysanız, kendinizi yorgun, yıpranmış, halsiz ve mutsuz hissediyorsanız, saç dökülmesi, ciltte kuruluk, kilo problemleri, kabızlık ya da ishal, uyku bozuklukları, üşüme, kas ağrı ve krampları, zayıf ve kırılgan kemikler, ses tonunun kalınlaşması gibi durumlar ile karşı karşıya iseniz hormon yoga ile bedeninizde dengelenme, iyileşme ve şifalanma süreci başlatabilirsiniz.  

Kadın Çemberlerinde

 • Her kadın kendisinin psikoloğu
 • Şifacısı ve iyileştiricisidir.
 • Çemberde  birlikte oturarak, gücümüze güç katar
 • Birbirimizden aldığımız destek ile birbirimize ilham olur
 • Dişi olmanın, kadın olmanın güzelliğini yaşar ve paylaşırız
 • Bir’imizden diğerine akan yapıcı enerji ile toplulukları yükseltiriz, doğayı besler, kutsanırız.

Atölye Tarih ve saati : 2 Şubat 2020 –  16.30 – 19.00 

Ücret: Bağış Usulü

İletişim ve kayıt : Zuhal 0531 712 70 13  Gülbin  gulbin.tomris@gmail.com

Atölye maximum 12 kişi ile gerçekleştirileceğinden, kayıt için irtibat kurmanızı önemle rica ederiz.

Atölye içinde uyguladığımız meditasyon pratiği katılımcılara 40 gün ve süresiz yapabilmeleri için verilecektir.

Eğitmen Zuhal Özyurt Adarspal Kaur 

İlk Kundalini Yoga ve Meditasyon Uzmanlık Programını Gurmukh Kaur Khalsa’dan alan Zuhal, Kundalini Research Instutite (KRI) onaylı, 500 saatlik Kundalini Yoga ve Meditasyon Uzmanlık Programını tamamladı. Hart Lazer Güvenli Öğretme, Restoratif Yoga ve Sarah Powers Yin – Yang Yoga’nın Özü Uzmanlıği, Dinah Rodrigues öğretisi ile Hormon Yoga Eğitim Programlarını bitirdi. 

Reiki temelli holistik, bilinçaltı blokaj arınma, iç çocuk bağlantı ve Reiki Temelli Uyumlama çalışmalarını yapıyor. Rooger Wolger İnstutite Derin Anı Süreci 4 Temel eğitimi, 1,5 yıl Astroloji’ye Giriş, 3 yıllık Rumen Yankulov ile Meditatif Aile Sergisi Uzmanlık Programını tamamladı.

KRI Aquarian Training Academy’e devam eden Zuhal, Kundalini Pilgrim Kundalini Yoga Okulu Kurucusu Sarit Maor Simrit Kaur’dan mentorluk programı alarak KRI Onaylı Kundalini Yoga Uzmanlık Programlarını Türkiye’de organize ediyor ve Uzman olarak yer alıyor.

Eğitmen Gülbin Tomris Karansukh Kaur 

YogaŞala’da Yoga Alliance onaylı Yin Yoga Uzmanlık ve Mentorluk Programını tamamladı. Hart Lazer’ın 360° Yoga Terapi Programıyla yoganın sinir sistemi ve travmalar ile ilişkileri konularında ufkunu genişletti. 

KRI onaylı Ajai Alai Awakening Okulundan Kundalini Yoga ve Meditasyon Uzmanlık Programını ve 5 modülden oluşan 2. Level programının 4 modülünü bitirdi. 

Restoratif Yin Yoga, Hamile Yogası ve Dinah Rodrigues öğretisi ile Hormon Yoga Eğitim Programlarını bitirdi.

Klasik ve Batı Astroloji alanında Dinçer Güner – Solar Lunar Eğitim ve Danışmanlıktan Danışman Astrolog diplomasını aldı ve doğum haritası ve soru astrolojisi danışmanlığı yapmaktadır.

Yoga uzmanlığı ve astrologluğun yanı sıra yaşam koçluğu da yapan Gülbin, öğrendiklerini hayata geçirmek için en iyi yolun bilgilerini aktarmak ve aynı anda öğrenmeye devam etmek olduğuna inanıyor.

2 Şubat 2020, Hormon Yoga ve Kadın Çemberi

Yazı dolaşımı