YogaŞala

Yogik teori ve pratik uygulamalarla doğru nefes almayı, nefes ve ses bilimini de kullanacağımız uygulamalarla stres ve depresyondan arınarak zihin kontrolü elde etmeyi, kaliteli nefes ve meditasyon bilgisini hayatımıza entegre etmeyi amaçlıyoruz.

Doğu’nun Gizemi Mistik Kundalini Yoga ve Meditasyon Tekniği ile Nefes Teknikleri, Pranayam ve Meditasyon Atölyesi

Kök bilgisini, Kundalini Yoga ve Meditasyon Tekniğinden alan Nefes Teknikleri, Pranayam ve Meditasyon atölye çalışmasında teorik ve pratik uygulamalarla doğru nefes almayı, nefes ve ses bilimini de kullanacağımız uygulamalarla tanışacaksınız.

Nefes ve Meditasyon teknik uygulamalarını biyolojik, sinir sistemi, yoga’nın 4 kolu ve fonksiyonel zihin etkilerini inceleyerek gerçekleştireceğiz.

Nefes ve teknikleri, Prana ve Apana
Nefes ve Sinir sistemi, beyin organı
3 ana nadi kanalı İda, Pingala Sushmuna
Pranının 5 kalitesi ve Göbek deliği
Nefes, Meditasyon ve Hipofiz bezi etkileri
Nefes, meditasyon ve bilinçaltı
Nefes ve enerji alanları etkisi
Meditasyon ve süreleri
Meditasyon ve 3 fonksiyonel zihin etkisi
Meditasyon’da Yoga’nın 4 kolu Pratyahar, Dharana, Dyana ve Samadhi
Jappa ve Göksel İletişim Meditasyon deneyimleri

Bir tam günlük çalışma uygulama pratiklerinizi daha bilinçli hale getirmek ve elde edebileceğiniz disiplin ile nefes ve Pranayam uygulamalarını da daha kaliteli bir pratik elde edebilmeyi kapsıyor olucak. Depresyon, stres ve zihin kontrolü için ideal bir çalışma içeren atölye çalışmasında

Katılımcılara pratik bilgiler ve uygulamalarını içiren kitapçık ile 40 günlük pratiklerini devam edebilecek nefes meditasyonu verilecektir.

Nefes Teknikleri, Pranayam ve Meditasyon Atölye çalışmasına her seviyeden uygulamacı katılabilir.

YER: YogaŞala- Nişantaşı

TARİH : 18 Kasım,2017

SAAT: 10:00-18:00

ÜCRET: 350 TL (35 TL erken ödeme indirimi için son gün 5 Ekim’dir.)
Üniversite Öğrencilerine % 25 indirim mevcuttur.

– Her seviyeden Kundalini Yoga, meditasyon, yoga pratiği yapanlar ve ilk defa deneyimleyecekler için uygundur.
– Atölye lisanı Türkçedir.
– Atölyenin yapılabilmesi için 1 Kasım tarihine kadar minimum 8 kayıt gerekmektedir. Yeterli kayıt olmazsa atölye iptal edilerek ücret iadesi yapılacaktır.
– Atölye için sadece nakit ödeme alınabilmektedir. İptallerde ücret iadesi mümkün değildir.

ZUHAL öZYURT (Adarspal Kaur)

Kundalini Research Instutite (KRI) 580 saat Kundalini Yoga ve Meditasyon Uzmanlaşma Programını tamamlayan Zuhal, Gurmukh Kaur Khalsa’dan ilk uzmanlık programını aldı. 2011’de YogaŞala’da Sarah Powers Yoga’nın Özü – Yin ve Yang Yoga, 2013’te Hart Lazer Yoga’da Yoga’da Güvenlik Uzmanlaşma ve 50 Saat Neval Aras ile Anatomi programlarını tamamladı. 1,5 yıl gökyüzü enerji hareketlerini Zeynep Süzmen Şen liderliğinde Astroloji programını alarak devam etti. Roger Woolger Instutite’sine bağlı Juanita Puddifoot liderliğinde Derin Anı Süreci Terapi programının temel 4 modül’ünü tamamlayan Zuhal, halen Rumen Yankulov ile Meditatif Aile Dizimi Sergisi Terapist Uzmanlaşma programına devam ediyor. Fırsat yaratabildikçe 3HO organizasyonun gerçekleştirdiği Summer Solstice / Sadhana etkinliğine katılarak farklı uzmanlarla çalışma fırsatını, kamp ortamında gerçekleşen Beyaz Tantra Meditasyon pratiği ve uygulamalarını sürdürüyor.

2015 Ajai Alai Asai ve Amrit Nam Sovaror, Uluslararası Kundalini Yoga Okul Kurucu liderleri ile 220 Saatlik Kundalini Yoga ve Meditasyon Uzmanlaşma programı organize ederek Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde uzmanların olmasını sağladı ve 1 yıl stajerlik yaptı. İlk eğitimi olan Ruh’un Anatomisi, Enerji Sistemlerine Giriş Temel Eğitim Programını düzenleyen Zuhal, Dream Yoga Festivali misafir uzmanı olarak katıldı. Enerji sitemlerini terapik yaklaşımlarla holistik, bilinçaltı blokaj arınma, iç çocuk bağlantı terapileri uyguluyor.
İstanbul içi ve dışında Kundalini Yoga ve Meditasyon atölyeleri, tatil ve transform içerikli yoga kampları düzenliyor.

www.zuhalozyurt.com