Kıbrıs

Doğu’nun Gizemi Mistik Kundalini Yoga ve Gong Meditasyonu Atölyesi
Eğitmen, Zuhal Özyurt

‘’Bizler ruhsal olmaya çalışan insanlar değiliz, bizler insanı deneyimleyen ruhsal varlıklarız.’’ Yogi Bhajan – KY Masterı

İnsan kendini keşfeden ve her gün kendisini hatırlayan bir varlıktır. Ruhsal varlığının orijinalliğini, bilinç halinin filtrelerinden geçirerek elde ettiği deneyimlerle gerçekleştirir. Ruhsal yolculuğunun araçları olarak bedeni ile bağ kurduğu zihnini, bilinci ile, yaşamsal ilişkili olan deneyimlerini kullanır. Yolculuğuna hizmet eden bir çok yöntem vardır. Bu yolculukta insan ve ruh’una hizmet eden, Kundalini Yoga ve Meditasyon Tekniği en önemli araç ve yollardan biridir.

Kundalini Yoga ve Meditasyon Tanıtım Atölye Çalışmasında

• Kundalini Yoga nedir ve tarihçesi
• Kundalini Yoga’nın teknikleri
• Kundalini Yoga tekniğinin fizik bedeni, zihin ve ruh bütünlüğünü, kurulan süptil enerji ve elementer dengesiyle yeniden uyanan bilincin yapısını inceliyoruz.

Uygulayacağımız Kundalini Yoga ve Meditasyon setleriyle, ses bilimi mantra ve mudra’ların vasıtasıyla dengelenen benliğin doğal halini, kutsal kalp ve zihni aktive ederek gerçekleştiriyoruz. Ruh’un yolculuğundaki polarite enerjilerinin nefes, ses ve fizik bedeni aracılığıyla senkronize ederek, orijinal benliğimizi, sesin vibrasyonları ile sarmalanarak deneyimliyoruz.

Kundalini Yoga ve Meditasyon Tekniği’nden oluşan setlerle

• Meditatif Kundalini Seti, Ses Bilimi ile Polarite dengesi
• Ruh’una Bağlan NEŞE’LEN!
• Gong Meditasyonu gerçekleşiyor

Atölye çalışması ilk defa yoga yapacaklar için uygundur. Çalışmaya lütfen rahat kıyafet ve hafif tok karın ile katılmanız önemlidir.

15 Ekim Pazar Saat 11.00 – 14.00 pm
Ücret : 150 tl

İletişim : Figen Bilge Body & Soul 0548 835 60 36

Adres : Mavi Kordon cad. Mavi Kordon Sitesi 34 H/E blok Kaskar Kort Girne Kıbrıs


Doğu’nun Gizemi Mistik Kundalini Yoga ve Meditasyon
Mantralar’la Şifa Atölyesi
Eğitmen, Zuhal Özyurt

Evrende var olan herkesin doğuştan bir hediyesi vardır. O’da kendisine ait olan yegane SES’idir!

Hiç kimsenin sesi bir diğerine benzemez ve her bir ses ayrı bir deneyimdir. Ses, sonlu olanın Sonsuzluk bağlantısıdır. Her bir ses Yaratım’ın, Evren’in sesidir. Bu yüzden Ses’ler taklit edilemez yada kopyalanamaz. Her bir ses kendisinin ait olan yegane Sonsuz’luğun gerçekliğini, şifasını, gücünü, yaratımını vibrasyonları ile yansıtır, açığa çıkarır.

Mantra Söylemenin 5 ana temelini inceleyeceğimiz Mantra’larla Şifa Atölyesinde

• Karın chakrası,
• Naad yoga, ses bilimi – sonsuzluk
• Anahat, kalp chakra merkezi ve boşluk
• Telafuz etmek, meridyen noktası ve bilinçaltı
• Ritim ile Ses’in yarattığı Sonsuzluk bağlantısını inceleyerek

Ses ve söz öbecikleri ile Sonssuzluk bağlantısını farklı meditasyon ve nefes teknikleri deneyimliyoruz.

7’den 77’ye herkesin rahatlıkla katılabileceği bu atölye çalışmasında sevdiklerinizle oluşturacağınız seslerinizin frekansları ile, kendinize ait olan biricikliğinizden, birliğinize ait olan Sonsuz gerçekliğinize keyifli bir yolculuk.


14 Ekim Cumartesi
Saat 17.00 – 18.30 pm
Etkinlik ücretsizdir.

İletişim : Figen Bilge Body & Soul 0548 835 60 36

Adres : Mavi Kordon cad. Mavi Kordon Sitesi 34 H/E blok Kaskar Kort Girne Kıbrıs

Zuhal Özyurt ( Adarspal Kaur ) hakkında

Kundalini Research Instutite ( KRI ) 580 saat Kundalini Yoga ve Meditasyon Eğitimini tamamlayan Zuhal, Gurmukh Kaur Khalsa’dan ilk uzmanlık programını aldı. 2011’de YogaSala Sarah Powers Yoga’nın Özü – Yin ve Yang Yoga, 2013’te Hart Lazer Yoga’da Güvenli Eğitim Uzmanlaşma ve 50 Saat Neval Aras ile Anatomi Eğitimini programlarını tamamladı. 1.5 yıl gökyüzü enerji hareketlerini Zeynep Süzmen Şen liderliğinde Astroloji eğitimi alarak devam etti. Roger Woolger Instutite’sine bağlı Juanita Puddifoot liderliğinde Derin Anı Süreci Terapi eğitimi temel 4 modül’ünü tamamlayan Zuhal, halen Rumen Yankulov ile Meditatif Aile Dizimi Sergisi Terapist Uzmanlaşma programına devam ediyor. Fırsat yaratabildikçe 3HO organizasyonun gerçekleştirdiği Summer Solstice / Sadhana etkinliğine katılarak farklı eğitmenlerle çalışma fırsatını, kamp ortamında gerçekleşen Beyaz Tantra Meditasyon pratiği ve uygulamalarını sürdürüyor.

2015 Ajai Alai Asai ve Amrit Nam Sovaror, Uluslararası Kundalini Yoga Okul Kurucu liderleri ile 220 Saatlik Kundalini Yoga ve Meditasyon Uzmanlaşma programı organize ederek Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde uzmanların olmasını sağladı ve 1 yıl stajerlik yaptı. İlk eğitimi olan Ruh’un Anatomisi, Enerji Sistemlerine Giriş Temel Eğitim Programını düzenleyen Zuhal, Dream Yoga Festivali misafir uzmanı olarak katıldı. Enerji sitemlerini terapik yaklaşımlarla holistik, bilinçaltı blokaj arınma, iç çocuk bağlantı terapileri uyguluyor.
 İstanbul içi ve dışında Kundalini Yoga ve Meditasyon kurs ve eğitimleri, tatil ve transform içerikli yoga kampları düzenliyor.