Yeşim Önal ile Regresyon Terapisi


Regresyon Çalışması = Ruhun Derinliklerine Yolculuk

Kişinin şimdi yaşadığı sorunla doğrudan bağlantılı kaynağa giderek, bitmemiş işleri tamamlayıp blokajları çözerek ve de yanlış öğrenmeleri düzelterek iyileştirme metodudur. (Tarihi 1950 yıllarına dayanır)

Regresyon çalışması hayatın herhangi bir alanında, blokajları, depresyon, tekrarlanan ilişki sorunları, kimlik ve aidiyet problemleri, fobiler, tekrarlanan rüya ve/veya kabuslar, şimdiki hayatımızda yaşadığımız travmalar, travma sonrası stres, takıntılı düşünceler, bağımlılıklar, sebepsiz fiziksel ağrılar vb. sorunları çözmede etkin bir araçtır.

Regresyon metodu yukarıda saydıklarımızın yanı sıra bir kendini bulma, kendini tanıma aynı zamanda da, kişinin yaşamsal kurgusunu anlaması bakımından da çok elverişli metottur.

Yeşim Önal Hakkında

1964 yılında doğdu. Sanatçı bir ailede büyüdü, çocukluğundan itibaren kendini yaratıcılıkla ifade etti. Doğa ve insan onun en büyük ilham kaynağı oldu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. Annesinin vefatından sonra ruhsal çalışmalara ve tasavvufa yöneldi. 2003 yılında yaşadığı fevkalade ruhsal deneyim sonucu elle şifa vermeye başladı. Rei-ki ile tanışması da bu zamanlara rastlar. 2003 yılında merhum Serap Gündoğdu dan geleneksel reiki eğitimi aldı. Şifacı olarak gönüllü çalışmalarını yürütürken bir yandan da sanatla ilgilendi. 2011 yılında Fadime Emir den EFT ( duygusal özgürleşme tekniği ) eğitimi aldı. 2012 yılında Filiz Tosyalıdan Yaşam Koçluğu eğitimi aldı. Yaşam Koçu olarak danışmanlık çalışmalarına başladı. 2012 yılında Wold Regresyon İnstitute ‘nin eğitimcisi Günay Yalçın dan regresyon ( geçmiş yaşam terapisi ) eğitimi aldı. 2012 yılın da The Onternational scholl of Energy Gateways United Kingdom öğretmenlerinden Juanita Puddifoot’tan şamanik şifa eğitimi aldı. 2013 yılında DMP ( derin anı süreci ) eğitimini yine Juanita’dan aldı ve halen onun asistanlığını yapmaktadır. Ruhsal çalışmalarının yanı sıra Kadıköy kent konseyinde gönüllü çalışmalarını ve gönüllü derneklerinde ruhsallık, şifa ve reiki seminerleri verdi. Kader derneğinin davranış yönetimi eğitimlerine katıldı. Kadın adayları destekleme derneği (KADER ) ve Spor Yazarları Derneği üyesidir. 2013 yılında Dünya Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi’nin Yas ve Kayıp, Çift Danışmanlığına Bütünleyici Yaklaşım atölyelerine katıldı. 2015 yılında Çocuklarla Regresyon eğitimini Alisia’ dan aldı. Halen şifa çalışmalarını ve gönüllü çalışmalarının yanı sıra Yaşam koçluğu ve regresyon terapistliği yapıyor.

Regresyon Terapi Seansları hafta içi ve sonu için 0531 712 70 13’ü arayarak lütfen randevu alınız.