Gong Meditasyonu ile Chakra Enerji Merkezlerine Yolculuk

Doğu’nun Gizemi Mistik Kundalini Yoga ve Gong Meditasyonu ile
Chakra Enerji Merkezlerine Yolculuk
Eğitmen Zuhal Özyurt

‘’ Titreşimlerinle evreni titret, evrende yolundaki engelleri kaldırsın ’’
Yogi Bhajan

Gong, evrenin primal seslerinde oluşan titreşimleri içerir. Bu sesler Gezegen ve Chakra enerji merkezlerinin tonlarından oluşmuştur. Seslerin titreşimleri alanı yani boşluğu doldurur. Gong’un sesi, yarattığı titreşimler ile kendi içinde bölünen tonlarının kümeler halinde birleşmesiyle, evrenin primal seslerinin dolan alan içinde yenilenmesini, canlanmasını, şifalanmasını ve transformasyonunu doğal uyumlanma içinde gerçekleştirir.

Gong meditasyonun terapik etkisini, fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal seviyede hızlı biçimde gerçekleştirir. Fiziksel seviyede bedendeki travmalardan kalan tansiyonu, sıkışmış enerjinin blokajlarını arındırır. Prananın canlanması ile yaşam gücü enerjisi, dolaşım ve sinir sisteminin yeniden yapılanmasını, hormonların canlanmasını ve doğal çalışmasını sağlar.

Zihinsel, duygusal ve ruhsal seviyede derin etkilerle dengelenme getirir. Titreşimlerin etkisi ile sessizleşen zihin, nötr, yargısız ve bilgiyi almaya açıktır. Titreşimler bilinçaltındaki toplanmış yığılmaları arındırır. Hücresel seviyedeki arınma, duyguların sağaltılmasına, hormonların düzenli ve dengeli çalışmasını sağlar.

Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniğinin vazgeçilmez terapik çalışmalarından olan Gong Meditasyonun etkileri

• Chakra ve enerji bedenlerinin dengelenmesini
• Kundalini ve suptil enerjinin iç ve dışsal enerji alanlarında dengeli akışını
• Beynin sol ve sağ yarım kürelerinin dengelenmesini
• Epifiz ve Hiopfiz bezlerinin aktivasyonu ile hormonal dengesini
• Hücresel seviyede derin arınmayı
• Bilinçaltı anı ve hatıralarının arınmasını
• Bedenin travmalardan kalan donmuş enerjilerinin çözülmesini
• Gezegensel ve chakra enerji tonları ile bedeni ve süptil yapının uyumlanmasını sağlar.

Gong primal sesleri, yaşamsal döngümüzün hatırlama yolculuğunda ruhsal bilişini de getirir. Bu yolculuk, transform edici bir yol olduğu gibi, sürecimiz içinde birliğimizi hatırlatan yolcuğudur.

Doğu’nun Gizemi Mistik Kundalini Yoga ve Meditasyon Tekniği ile

• Chakra Enerji Merkezleri Dengelenme Kriyası
• 31 dakika Gong Meditasyonu gerçekleşicektir.

Cumhuriyet Mahallesi 1988 Sokak No:8 Sultan Konutları
Beylikdüzü, İstanbul
İletişim : 0212 852 7267 – 0539 820 0395 beylikduzu@yogakiooturkiye.com

Zuhal Özyurt ( Adarspal Kaur ) hakkında

Kundalini Research Instutite ( KRI ) 580 saat Kundalini Yoga ve Meditasyon Eğitimini tamamlayan Zuhal, Gurmukh Kaur Khalsa’dan ilk uzmanlık programını aldı. 2011’de YogaSala Sarah Powers Yoga’nın Özü – Yin ve Yang Yoga, 2013’te Hart Lazer Yoga’da Güvenli Eğitim Uzmanlaşma ve 50 Saat Neval Aras ile Anatomi Eğitimini programlarını tamamladı. 1.5 yıl gökyüzü enerji hareketlerini Zeynep Süzmen Şen liderliğinde Astroloji eğitimi alarak devam etti. Roger Woolger Instutite’sine bağlı Juanita Puddifoot liderliğinde Derin Anı Süreci Terapi eğitimi temel 4 modül’ünü tamamlayan Zuhal, halen Rumen Yankulov ile Meditatif Aile Dizimi Sergisi Terapist Uzmanlaşma programına devam ediyor. Fırsat yaratabildikçe 3HO organizasyonun gerçekleştirdiği Summer Solstice / Sadhana etkinliğine katılarak farklı eğitmenlerle çalışma fırsatını, kamp ortamında gerçekleşen Beyaz Tantra Meditasyon pratiği ve uygulamalarını sürdürüyor.

2015 Ajai Alai Asai ve Amrit Nam Sovaror, Uluslararası Kundalini Yoga Okul Kurucu liderleri ile 220 Saatlik Kundalini Yoga ve Meditasyon Uzmanlaşma programı organize ederek Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde uzmanların olmasını sağladı ve 1 yıl stajerlik yaptı. KRI Aquarian Trainer Academy’ye devam eden Zuhal Sarit Maor Simrit Kaur ile mentorluk programı ve eğitim sürecine devam etmekte. İlk eğitimi olan Ruh’un Anatomisi, Enerji Sistemlerine Giriş Temel Eğitim Programını düzenleyen Zuhal, Dream Yoga Festivali misafir uzmanı olarak katıldı. Enerji sitemlerini terapik yaklaşımlarla holistik, bilinçaltı blokaj arınma, iç çocuk bağlantı terapileri uyguluyor. İstanbul içi ve dışında Kundalini Yoga ve Meditasyon kurs ve eğitimleri, tatil ve transform içerikli yoga kampları düzenliyor.