Aile Dizilimi Seansları

Hepimiz birbirimize bildiğimiz ve bilmediğimiz bağlarla bağlıyız. Yaşam, bu bağlarla nesiller boyu Atalarımızdan bize doğru ve gelecek olan nesillere doğru akan bir olgudur.

Aile Dizilimi Psikoterapist Bert Hellinger tarafından yaratılmış ve dünyaya tanıtılmıştır. Aile Dizilimi kişinin iç dünyası ile aile sistemi arasındaki kurduğu bağları ve bilinçsizce yaşama aktardığı davranışları gösterir. Morfegenetik alan üzerinde çalışan ve evrensel sistematik yapıyı oluşturan Aile Sistemi içinde ki denge, düzen ve aidiyet yasaları ile hayatımızın dolaşıklıklarını, kollektif bilinçaltından aldığımız, bilinç dışı inançların ve davranışlarının günümüze yansıyan tıkanıkları üzerine çalışır. 

Aile dizilimi bir durumu çözmez ya da problem gidermez. Nesiller boyu birbirimize bildiğimiz ve bilmediğimiz yollardan bağlı olduğumuz bu akışa bir denge getirir. Aile Dizilimi Aile Köklerine, soyağacımıza yapılan bir yolculuktur.

Her birey anne ve babasına, yaşamı aldığı büyüklerine ve atalarına derin bir sevgi ile bağlıdır. Bu sevgi ile birey, kendi yaşamına nesiller boyu süre gelen hastalık, kadın-erkek ilişkisi, sosyal durumlar, para ilişkisi, alışkanlıklar, meslek, sağlık, cinsel tercihler, partner ya da hayatınızdaki herhangi bir konusu hakkında tıkanıkları oluşturabilir. Aile köklerinde yaşanılan intihar, cinayet, taciz, aldatılma, terk edilme, evlilik sorunları, kuma, evlatlık verilme, düşük, kürtaj, ölümler, göçler, kardeş ya da aile bireylerin ölümü, savaşlar gibi geçmişte yaşanılmış olaylar bugün bizlerin yaşamlarına aktarılan tıkanıklar olabilir. 

Aile Dizilimi Kimler İçindir? 

Her birey bir aileye ve kendi aile sistemine aittir.  Aile dizilimi yöntemiyle yaşamımızdaki duygusal ya da işlevsel zorluklara neden olabilecek her türlü duruma bakılabilir. 

Bireysel Seanslar : Sizinle birebir yaptığımız seanslardır. Belli bir konu ile gelir ve bu konu hakkında yardımcı objelerle çalışarak göreceğiniz bir resim ortaya çıkar. En önemli soru Aile dizilimi çalışmasından ne bekliyorsunuz ve beklentiniz nedir? Kısa bir cevapla Ruh’unuz dan gelen ses ‘’ evet’’ ise bu seans sizin içindir. İçinizdeki bir taraf direnç gösteriyorsa ve siz bu direncin nereden geldiğini biliyorsanız bu seansa katılıp katılmamak sizin seçiminizdir.  

Grup Seansları : Danışan, dizim açtırmak isteyen ve bu dizimde hem izleyici hem de temsilci olmak isteyen bireylerin (daha önceden deneyimlemiş olmanız gerekmiyor) bir araya gelerek grup kolaylaştırıcısının yönlendirdiği seanslardır.

Danışan bir konu ile gelir. Konu için gerekli temsilciler grup katılımcılar tarafından seçilir. Katılımcı belki bir kişinin anne ya da babasını temsil eder. Bu anne ya da baba gerçek değildir. Tamamen danışanın bilinç dışı, psişesinde ki anne ya da babasının yansımasıdır.  Yönlendirmeler, cümleler ve gerekli düzenlerle kolaylaştırıcı tarafından temsilcilere aktarılır. Buradaki hareket danışanın konusu hakkındaki bilinçdışı kayıtlarını, aktarımını ve bilinçaltının resmini ortaya çıkarır. 

Bireysel Seanslar için lütfen iletişime geçin 0 531 712 70 13 – limbleo@yahoo.com

Ve aile dizilimi sistemini insanlığa sunan ve geliştiren bir çok, Bert Hellinger – Mark Wolynn – Svagito Leibmeister – Franz Ruppert gibi ustaların kitaplarını ve videolarını okuyabilir ve inceleyebilirsiniz.

Meditatif Aile Dizilimi Seansı

Yazı dolaşımı


Open chat
Merhaba
Zuhal Özyurt RaMaDaSa Programları. Size nasıl yardımcı olabilirim?