Hamile Yogası

Hamilelik süresinin başlamasıyla anne adayının fiziksel bedeniyle beraber hormonları ve duygusal seviyelerindede değişimler olur. Hamile yogası bu süreç içinde anneyi, uygulanan asana ve nefes meditasyonlarıyla fiziksel, ruhsal ve duygusal olarak hazırlar. Hamilelik dönemindeki oluşan ağrılar, miğde bulantısı , kramp ve ödem toplama gibi değişimler dengelenir. Güçlenen fiziksel bedenle, pelvis kasları ve prene kasları anneyi doğuma hazırlayarak bebeğin kanal içinden geçme sürecindeki doğumu ve doğum kanalını hazırlar. Hamilelik döneminde uygulanan asana ve nefes calışmasıyla anne, bebeği ile derin bağ kurarken, bebeğin daha çok oksijen alarak beslenmesini ve bebeğin beynine daha çok kan gitmesini sağlar.  Bebeğin bilinç gelişimi anne karnında iken başlar. Bir ebeveyn olarak cenin rahme düşer düşmez iletişim sürecinde huzur ve mutluluk bebeğe yansıtılmalıdır.

Anne doğum sonrasında uyguladığı asana ve nefes farkındalığını koruyarak değişimlere ve yeni hayata daha kolay adapte olur.

Hamile yogasında anneden bebeğe geçen enerjetik bağlardan özgürleştirici özel mantra ve meditasyonlar ve mantralar uygulanır. Bu uygulamalı çalışmalar anne tarafından doğum anına kadar günlük hayatına alabilecegi ve hamilelik döneminde rahat, duygusal açıdan dengelenmesinesinide amaçlar. Derslerde farklı meditasyonlar – danslar mantralar ve gitar eşliğinde uygulanır.