Nur Taran (Sach Dhyan Kaur), 2015 yılından bu yana Türkiye’de, 2017 yılından bu yana ise ara ara Almanya’da Kundalini Yoga ve Meditasyon dersleri veriyor. Nur, ayrıca, Kundalini Yoga üzerine yazılı ve sözlü çevirmenlik de yapıyor.

Haftalık olarak, kendi stüdyosu Güneşli Ev’de verdiği Kundalini Yoga ve Meditasyon derslerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı kentlerinde Yogi Bhajan tarafından öğretildiği şekilde Yeniden Doğum Atölyeleri gerçekleştiriyor ve gong çalıyor. 

Nur, Kundalini Yoga teknolojisiyle stres ve depresyonun iyileştirilmesi ve kadınların kendi merkezlerinde güçlenmesi konusunda derinleşiyor ve Uluslararası Kundalini Pilgrim Yoga Okulu ile eğitmen eğitmeni olma sürecine hala devam ediyor. 

Türkçe Kundalini Yoga terminolojisinin geliştirilmesi konusuna öncülük eden Nur Taran, Türkiye’de gerçekleşen Kundalini Pilgrim Eğitmen Eğitimleri’nin de sözlü çevirisini gerçekleştiriyor. 

Yogi Bhajan Öğretileri Sözün Gücü, Kova Çağı Kundalini Yoga Eğitmen Rehberi Kriya Kitabı, Japji, pek çok mantra, shabd’ı Türkçeleştiren Nur Taran Japji’ye derin bir aşk duyuyor. 

Nur Taran İstanbul’da yaşıyor.

https://www.nurtaran.com/
Çevirmen Nur Taran

Yazı dolaşımı