İzmir 100 saat

Zuhal Özyurt ile
100 Saat, Ruh’un Anatomisi, Yoga’da Enerji Sistemlerine Giriş
Temel Eğitim Programı / 19 Ocak – 04 Mart 2018
Renk Yaşam / İZMİR

3 eğitim modülü, kök bilgisini Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniğine dayanan, teori ve uygulamalı pratiklerinden oluşan Yoga ve Ruh’un Anatomisi, Yoga’da Enerji Sistemlerine Giriş Temel Eğitim Programı, Yoga pratiklerinin transformal deneyimlerle, fizik bedeni aracıyla ulaştığımız biyolojik yapı ve enerji sistemlerine genel bakışını içeriyor. Eğitim programı ruhsal varlığımızı unutmadan, Ruh’un bilincini, varoluş yapısı içinde yaşam ve ölüm aralığındaki, karmik deneyimlerinin enerji sistemine aktarımı ile oluşan Ruh’un Şuur hallerinin oluşunu, fizik, süptil biyolojimize olan etkilerini, kadim ve teknolojik öğretilerinin uygulamalarıyla deneyimleyerek gerçekleştirmek olucak.

Bu sistematik düzen içinde Fizik bedeni ve dışındaki Ruh’un anatomisini,

• Nefes teknikleri ve pranayam
• Meditasyon ve farklı meditasyon teknikleri
• Meditasyon süreleri nedir ve sinir sistemi, zihin yapısı ve bilinçaltı etkileri nedir
• Chakra enerji merkezleri ve DNA’nın 12 tabakası
• Mağbet Bedenler, Galaktik Çhakralar ruhsal sistematik yapı
• 10 enerji bedeni ve doğum tarihimizin enerjetik gizemi
• Zihin ve 81 hali, zihin yapısını anlamak
• Elementler, Guna ve 5 enerji yapısı, Vayus
• Kundalini Enerjisi, ida, pingala, sushumuna kanalları
• Ses bilimi ve endokrin sistemi, beyin ve bilinçaltı bağlantısı
• Mudralar, ses bilimi ( mantra ) ve meridyenler
• Beden Sistemleri, Endokrin sistemi ve hormonların, fizik bedeni ve süptil yapı bağlantısı
• Omurga organının, sinir sistemi, chakra enerji merkezleri ve fizik bedeni bağlantısını, zihinsel ve duygusal beden üzerinde incelemek
• Ruh’un yolculuğunu, fizik bedeni bağlantısını, doğal zekayı anlamak
• 3 silahşör, zihin, beden ve ruh, Karma ve Dharma’nın hareketi
• Kundalini Yoga özel setleri, pratik uygulamalar ve teori ile gerçekleşecek

Eğitim Programının faydaları : Yoga uygulamasının fiziksel, biyolojik ve sübtil alanlarımızı etki ve bağlantılarında derinleşirken, en önemlisi enerji ve onun etkileşim alanlarını geniş bir perspektiften bakarken, anlayışımız yoga pratiğinin açtığı dinamiklerle psişe, fizik ve enerji sistemlerinin etkileşimlerini anlamak olucak. Ruhun anatomisini, karmik bir yapının, zihin ve bilinçaltı bağlantısının fizik dünyamıza nasıl iletişim kurduğunu, süptil alanlarına etkileri ve bağlantısını, biyolojik ve fizik bedenini üzerindeki enerji yapısının yarattığı etkileşimi, yogik yaklaşım ve araçları ile tanıyacağız.

Yoga pratiğinin derinliğini kavramsal olarak açarak, bu kadim uygulamanın, Ruhun anatomisini biyolojik ve enerji sistemleri yapısını incelerken, modern bilimin yaklaşımını, aslında yaşamlar boyu var olan ruhsal bağlantısını kuracağız. Shamanic ritüellerle zenginleşicek olan pratiklerimiz doğamızın kaynaklarını bize tekrar hatırlatırken, gizemlerin gerçeklik olduğu farkındalığı ile, yogik yaşam perspektifimize yeni bir bakış açısı getireceğiz. Fizik ve subtil alanları dengelerken canlanan doğal zeka ile kurduğumuz ilişki, yükselen Prana ile, Yaşamın Nefesi, Yatıcının Nefesi olduğumuzu hatırlayacağız.

Eğitimden kimler faydalanabilir? : Eğitime yoga yapmamış kişiler, enerji nedir sorusuna açmak isteyenler, ruhun yapısını, sistematik yapıya merak edenler, mantra ( ses bilimi ), yoga, meditasyon uygulamalarında derinlik kazanmak isteyenler, Kundalini Yoga ve Meditasyon Tekniğinin kutsal kadim öğretilerine ilgi duyanlar, herkes faydalanabilir.

Eğitimin amacı : Evrende var olan her şey bir enerjidir ve Yoga’nın bir cümle ile olan açılımı olan, fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal bütünleşmenin biyolojik ve enerji yapısını, Ruh’un yolculuğunu anlamak olucak.

Eğitim programı tablosu : 3 hafta sonu buluşması, pratik uygulamalı deneyimsel ödevler, okuma ve grup buluşmasını içerir.

Sertifika süre ve tanımı : 54 saat birlikte, 40 saat pratik uygulama ve deneyim notları, 6 saat okuma ve 2 grup toplantısını tamamlamış katılımcılar, Zuhal Özyurt ile 100 Saat, Ruh’un Anatomisi, Yoga’da Enerji Sistemlerine Giriş Temel Eğitim Programı Sertifikası, İzmir Renk Yaşam Katılım Belgesi kazanmaya hak kazanacaklar.

Pratik uygulama ve deneyim notları, 2 grup toplantı gerçekleştirme süresi : 31 Mayıs 2018’ye kadardır.

Sertifika veriliş tarihi : 11 Haziran 2018

Eğitim saat ve tarihleri: 19-20-21 Ocak – 9 – 10 – 11 Şubat ve 2-3-4 Mart 2018

Cuma : 19.00 – 21.00 pm
Cumartesi – Pazar : 09.00 am – 18.30 pm

Ücret: 1800 tl’dir. Ücrete Eğitim Kitap’çığı dahildir

Eğitimin gerçekleşebilmesi için min 12 kişi ve kesin kayıtlar için 500 tl kapora yatırılması gerekmektedir.

İzmir Renk Yaşam Yoga Stüdyosu
İletişim :
0 532 234 22 69/ e_yalim@yahoo.com
Adres : Mithatpaşa caddesi, Seda Apt. No: 1184 D: 1 Güzelyalı, İZMİR

Zuhal Özyurt ( Adarspal Kaur ) hakkında

Kundalini Research Instutite (KRI) 580 saatlik Kundalini Yoga ve Meditasyon Eğitimini tamamlayan Zuhal, Gurmukh Kaur Khalsa’dan ilk uzmanlık programını aldı. 2011’de YogaSala Sarah Powers Yoga’nın Özü – Yin ve Yang Yoga, 2013’te Hart Lazer Yoga’da Güvenli Eğitim Uzmanlaşma programlarını tamamladı. 1.5 yıl gökyüzü enerji hareketlerini Zeynep Süzmen Şen liderliğinde Astroloji etkinliğine alarak devam etti. Roger Woolger Instutite’sine bağlı Juanita Puddifoot liderliğinde Derin Anı Süreci Terapi eğitimi temel 4 modül’ü tamamlayan Zuhal, halen Rumen Yankulov ile Meditatif Aile Dizimi Sergisi Terapist Uzmanlaşma etkinliğine devam ediyor.

2015 yılında, Uluslararası 220 Saatlik Kundalini Yoga ve Meditasyon Uzmanlaşma programı organize ederek Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde uzmanların olmasını sağladı ve 1 yıl stajerlik yaptı. Halen, Yogakioo Enstitusüne bağlı, 280 Saat Yogakioo Onaylı Temel Kundalini Yoga ve Meditasyon Eğitmenlik Programı veriyor. Dream Yoga Festivali misafir uzmanı olarak katılan Zuhal, Reiki temelli holistik, bilinçaltı blokaj arınma, iç çocuk bağlantı terapileri uyguluyor.
 İstanbul içi ve dışında Kundalini Yoga ve Meditasyon kurs ve eğitimleri, tatil ve transform içerikli yoga kampları düzenliyor. www.zuhalozyurt.com