17 Mart Pazar, Nefes Teknikleri, Mudralar ve Kirtan Kriya’nın Temeli Atölyesi

Kök bilgisini Kundalini Yoga ve Meditasyon Öğretisi ile gerçekleştireceğimiz atölye çalışmasında, basit 8 temel mudra ve nefes tekniklerini pratik ederek zihin, beyin, sinir sistemi, endokrin sistemi bağlantısını Yaşam ve Ölüm çizgisi içinde inceliyoruz. 

Bedenimiz kozmik bir olgudur. Mudralar, parmak ve ellerin mistik bir duruşu olarak kilit açan birer mühürüdürler. Parmak dokunma noktaları enerjinin akışına rehberlik ederek beyin organını etkiler. Eller, sağlığın ve bilincin enerji haritalarıdır.  
Mistik Mühür olarak adlandırılan Parmak Yoga’sı Mudralar’ın, 8 temel duruşunu 

  • Element, chakra, gezegen, meridyen ve beyin bağlantısını 
  • Her bir mudranın enerjetik yapısını inceleceğiz

Kundalini Yoga Öğretisinin temel nefes teknikleri ve pranayama uygulamalarını içine alacağımız atölyede, nefes teknikleri ve prayanayam’ın 

  • Endokrin sistemi, sinir sistemi, beyin ve bilinçaltı bağlantısını işleyerek temel mudraların, mantra uygulaması ile bütün sisteme etkilerini pratik ediyoruz

Nefes Teknikleri, Mudralar ve Kirtan Kriya Temeli Atölyesi’nde

  • 8 temel mudra
  • Nefes teknikleri ve pranayam
  • Kundalini Yoga Pranayam Kriyası ve 31 dakika Kirtan Kriya gerçekleşiyor

Kirtan Kriya, 18.000 kriya setinden oluşan Kundalini Yoga ve Meditasyon Tekniği’nin en önemli 5 meditasyonundan biridir. Kirtan Kriya’nın temeli, mudra, mantra – ses bilimi ve vizyonlanama tekniğinden oluşmuştur. 

Mantrası Sa Ta Na Ma, bir enkarnasyon döngüsüdür. Yaşam sonsuzluktan gelir ve varoluş olur. Yaşamdan değişim ve ölüm gelir. Ölüm, bilinci yeniden doğurur. Yeniden doğumdan, yaşam içinde genişleme, sonsuzluğun deneyimini yaratır. 

Katılımcılara çalışmanın devamı için 40 günlük pratik süreçleri için  meditasyon pratiği verilecektir.

Maya Yoga Bostancı 

Tarih: 17 Mart Pazar

Saat : 12.00 – 16.00 pm

Ücret : 200 tl

Kayıt ve İletişim : 0 535 723 18 38

Adres : Prof. Ali Nihat Tarlan Cad. Arel Apt. 57 A Bostancı

Kesin kayıtlar için 75 tl kapora ödemesi yapılması rica olunur

Eğitmen Zuhal Ozyurt Adarspal Kaur  hakkında

İlk Kundalini Yoga ve Meditasyon Eğitmenlik Programını Gurmukh Kaur Khalsa’dan alan Zuhal, Kundalini Research Instutite (KRI) onaylı, 500 saatlik Kundalini Yoga ve Meditasyon eğitimini tamamladı. Hart Lazer Güvenli Öğretme, Restoratif Yoga ve Sarah Powers Yin – Yang Yoga’nın Özü eğitimlerini bitirdi.

Reiki temelli holistik, bilinçaltı blokaj arınma, iç çocuk bağlantı ve Reiki Temelli Uyumlama çalışmalarını yapıyor. Rooger Wolger İnstutite Derin Anı Süreci 4 Temel eğitim programını tamamlayan Zuhal, 1,5 yıl Gökyüzü hareketlerini Zeynep Süzmen Şen liderliğinde eğitim alarak devam etti. Halen Rumen Yankulov Meditatif Aile Sergisi Eğitimini sürdürüyor.

KRI Aquarian Training Academy’e devam eden Zuhal, Sarit Maor Simrit Kaur’dan mentorluk programı alarak KRI Onaylı Kundalini Yoga Eğitimlerini Türkiye’de organize ediyor ve Eğitim de yer alıyor.

İstanbul içi ve dışında Kundalini Yoga tanıtım ve kurs programları, transform içerikli yoga kampları düzenliyor.

17 Mart Nefes Teknikleri, Mudralar ve Kirtan Kriya’nın Temeli Atölyesi

Yazı dolaşımı