Hafta İçi

Zuhal Özyurt ile
120 Saat, Ruh’un Anatomisi, Yoga’da Enerji Sistemlerine Giriş
Temel Eğitim Programı / İSTANBUL

HAFTA İÇİ 20 Aralık 2017 – 23 Mart 2018

4 eğitim modülü, kök bilgisini Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniğine dayanan, teori ve uygulamalı pratiklerinden oluşan Yoga ve Ruh’un Anatomisi, Yoga’da Enerji Sistemlerine Giriş Temel Eğitim Programı, Yoga pratiklerinin transformal deneyimlerle, fizik bedeni aracıyla ulaştığımız biyolojik yapı ve enerji sistemlerine genel bakışını içeriyor. Eğitim programı ruhsal varlığımızı unutmadan, Ruh’un bilincini, varoluş yapısı içinde yaşam ve ölüm aralığındaki, karmik deneyimlerinin enerji sistemine aktarımı ile oluşan Ruh’un Şuur hallerinin oluşunu, fiziksel, duygusal ve biyolojimize olan etkilerini, kadim ve teknolojik öğretilerinin uygulamalarıyla deneyimleyerek gerçekleştirmek olucak.

Bu sistematik düzen içinde Fizik bedeni ve Ruh’un anatomisini,

• Nefes teknikleri ve Pranayama. Meditasyon teknik ve süreleri
• Mantra, Naad Yoga, Ses bilimi ve Mudraların gizemi
• Meditasyon ve Yoga’nın 4 kolu Prahatyahar, Dyana, Dhrana, Samadhi
• Chakra enerji merkezleri, 3 kilit ve düğüm, bedenin haritası meridyenler
• Mağbet Bedenler, Galaktik Çhakralar Ruhsal sistematik yapı
• Zihin ve 81 hali, Elementler, 3 Guna ve Prana’nın 5 enerji yapısı
• Kundalini Enerjisi nedir ve Chakra Enerji Merkezlerinde uyanan enerjiyi anlamak
• 10 Enerji Bedeni ve Doğum Tarihimizin Enerjetik Gizemi
• Kundalini Enerjisi, İda, Pingala, Sushumuna kanalları
• Beden Sistemleri, Sinir Sistemi, Endokrin Sistemi
• Kayıt tutucu Omurga organının fizik ve biyolojik bağlantısı, zihinsel ve duygusal beden etkilerini incelemek
• Ruh’un yolculuğunu, fizik bedeni bağlantısını, doğal zekayı anlamak, DNA’nın 12 tabakası
• Ölüm ve Yaşam, Transformasyon ve Yeniden Doğum
• 3 silahşör, Zihin, Beden ve Ruh, Karma ve Dharma

Kundalini Yoga ve Meditasyon Tekniği’nin özel setleri, pratik, interaktif uygulamalar ve teori anlatım ile gerçekleşicek olan eğitim Shamanic ritüellerle zenginleşerek, doğamızın kaynaklarını bize tekrar hatırlatırken, fizik ve subtil alanlarını dengeleyerek canlandırdığımız doğal zeka ile kurduğumuz ilişki, yükselen Prana’nın şuuru ile Yaşamın Nefesi, Yatıcının Nefesi olduğumuzu hatırlayacağız.

1nci Hafta : Nefes ve Pranayam, Mantra ve Mudra teori ve ve teknik pratik uygulamalar

2nci Hafta : Beden sistemleri, Chakra Enerji Merkezleri, Meridyen ve Glandular sistem, Dna tabakalarına yolculuk, Beyin ve Limbik sistem

3nci Hafta : Zihin Haritası ve 10 Enerji Bedeni, Doğum Tarihimizin Gizemi

4ncü hafta : Omurga – Ölüm ve Yaşam, Transformasyon ve Yeniden Doğum haftası, Karma ve Dharma

Eğitim Programının faydaları : Yoga pratiğinin derinliğini kavramsal olarak açarak, bu kadim uygulamanın, Ruhun anatomisini biyolojik ve enerji sistemleri yapısını incelerken, modern bilimin yaklaşımını, aslında yaşamlar boyu var olan ruhsal bağlantısını kuracağız. Enerjetik sistemin, Ruhun enerjisini, karmik bir yapının, fizik ve süptil bağlantısını, ölüm ve yaşamı, karma ve dharmayı, yogik yaklaşım ve araçları ile tanıyacağız.

Eğitimden kimler faydalanabilir? :
Eğitime yoga yapmamış kişiler, enerji nedir sorusuna açmak isteyenler, ruhun yapısını, sistematik yapıya merak edenler, mantra ( ses bilimi ), yoga, meditasyon uygulamalarında derinlik kazanmak isteyenler, Kundalini Yoga ve Meditasyon Tekniğinin kutsal kadim öğretilerine ilgi duyanlar, yoga pratiğinde derinleşmek isteyen herkes faydalanabilir.

Eğitimin amacı : Evrende var olan her şey bir enerjidir ve Yoga’nın bir cümle ile olan açılımı olan, fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal bütünleşmenin biyolojik ve enerji yapısını, Ruh’un yolculuğunu anlamak olucak. Atom, atom altı ve atom altı parçaçıklarının hücresel ve enerjetik seviyede fizik ve ruhsal deneyimini genişleteceğiz. Bu eğitim programı hem kişisel gelişim hem yoga eğitmenlerinin derslerine aktarabileceği metodlar üzerine kurulmuştur.

Eğitim programı tablosu : Hafta içi 3 gün x 4 buluşma, pratik uygulamalar deneyimsel ödevler, okuma ve grup buluşmasını içerir.

Sertifika süre ve tanımı :
75 saat birlikte, 40 saat pratik uygulama ve deneyim notları, min 8 saat okuma ve 2 grup toplantısını tamamlamış katılımcılar, Zuhal Özyurt ile 120 Saat, Ruh’un Anatomisi, Yoga’da Enerji Sistemlerine Giriş Temel Eğitim Programı Sertifikası Katılım Belgesi kazanmaya hak kazanacaklar.

Pratik uygulama ve deneyim notları, 2 grup toplantı gerçekleştirme süresi : 15 Haziran Cuma, 2018

Eğitim saat ve tarihleri:

20,21,22 Aralık 2017
24, 25, 26 Ocak
21, 22, 23 Şubat
21, 22, 23 Mart 2018

Çarşamba : 09.00 am – 18.00 pm
Perşembe : 12.30 pm – 18.00 pm
Cuma : 09.00 pm – 18.00 pm

Sertifika veriliş tarihi : 29 Haziran 2018

Ücret : 2250 tl’dir. Ücrete Eğitim Kitap’çığı dahildir
Erken Ödeme 1 Aralık Cuma günü son erken ödeme günü 2000 tl

Kesin kayıt için 500 tl kapora ve 2 taksit olarak ödeme imkanı vardır.

Eğitim Yeri : İstanbul Beşiktaş OM Yoga Stüdyo’su

Zuhal Özyurt ( Adarspal Kaur ) hakkında

Kundalini Research Instutite (KRI) 580 saatlik Kundalini Yoga ve Meditasyon Eğitimini tamamlayan Zuhal, Gurmukh Kaur Khalsa’dan ilk uzmanlık programını aldı. 2011’de YogaSala Sarah Powers Yoga’nın Özü – Yin ve Yang Yoga, 2013’te Hart Lazer Yoga’da Güvenli Eğitim Uzmanlaşma ve 50 Saat Neval Aras ile Anatomi Eğitimi programlarını tamamladı. 1.5 yıl gökyüzü enerji hareketlerini Zeynep Süzmen Şen liderliğinde Astroloji etkinliğine alarak devam etti. Roger Woolger Instutite’sine bağlı Juanita Puddifoot liderliğinde Derin Anı Süreci Terapi eğitimi temel 4 modül’ü tamamlayan Zuhal, halen Rumen Yankulov ile Meditatif Aile Dizimi Sergisi Terapist Uzmanlaşma etkinliğine devam ediyor.

2015 Ajai Alai Asai ve Amrit Nam Sovaror, Uluslararası Kundalini Yoga Okul Kurucu liderleri ile 220 Saatlik Kundalini Yoga ve Meditasyon Uzmanlaşma programı organize ederek Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde uzmanların olmasını sağladı ve 1 yıl stajerlik yaptı. Aquarian Trainer Academy’e devam eden Zuhal Sarit Maor Simrit Kaur ile mentorluk programı ve stajerliğine devam ediyor. Ruh’un Anatomisi Enerji Sistemlerine Giriş Eğitim Programını Ankara, İzmir ve İstanbul’da veriyor. Dream Yoga Festivali misafir uzmanı olarak katılan Zuhal, Reiki temelli holistik, bilinçaltı blokaj arınma, iç çocuk bağlantı terapileri uyguluyor.
 İstanbul içi ve dışında Kundalini Yoga ve Meditasyon kurs ve eğitimleri, tatil ve transform içerikli yoga kampları düzenliyor.

www.zuhalozyurt.com