Eğitim

Zuhal Özyurt ile
100 Saat, Yoga’da Biyolojik Yapı ve Enerji Sistemlerine Giriş
Temel Eğitim Programı
7 Nisan – 28 Mayıs 2017 – Yogainn ANKARA

3 eğitim modülü, kök bilgisini Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniğine dayanan bilimsel araştırmalar, teori ve uygulamalı pratiklerinden oluşan Yoga’da Biyolojik Yapı ve Enerji Sistemlerine Giriş Temel Eğitim Programı, Yoga uygulamasının transformasyonal ve meditatif yaklaşımının, fizik bedeni aracıyla ulaştığımız biyolojik yapı ve enerji sistemlerine genel bakışını içeriyor. Eğitim programı ruhsal varlığımızı unutmadan, Ruh’un bilincini, evrensel yapısını, biyolojik ve süptil enerji alanlarını, yoga ve sunduğu araçlarının etkisini birbiri ile bağlantılı olan sistematik yapıyı, teknolojik uygulama ile deneyimleyerek gerçekleştirmek olucak.

Bu sistematik düzen içinde Enerjinin ve biyolojinin fizik bedeni ve süptil alanlarını, Ruh’un anatomisini yoga pratiği ve açılımı ile incelerken eğitim genel içeriği aşağıdaki gibidir.

• Nefes teknikleri ve pranayam
• Meditasyon ve farklı meditasyon teknikleri
• Meditasyon süreleri ve etkileri
• Ses bilimi ve hormonal yapı, beyin ve bilinçaltı bağlantısı
• Mudralar, meridyenler, beyin bağlantısı
• Sinir sistemi, beyin organı ve bilinçaltını anlamak
• Omurga organı, sinir sistemi, enerji bedenleri ve beyin bağlantısı
• Hormonlar, beyin ve chakra sistemi bağlantısı
• Chakra enerji merkezleri, 10 enerji bedeni bağlantısı ve doğum tarihimizin enerjetik gizemi
• Mağbet Bedenler, Galaktik Çhakralar ruhsal sistematik yapı
• Zihin ve 81 hali, bilinçaltı bağlantısı
• Elementler, Guna ve 5 enerji yapısı, Vayus
• Kundalini Yoga özel setleri, tantrik yaklaşım, grup ve partnerli meditasyon uygulamalarını içericek.

Eğitim Programının faydaları : Yoga uygulamasının fiziksel, biyolojik ve sübtil alanlarımızı etki ve bağlantılarını enerjetik perspektiften bakarken, anlayışımız biyoloji ve yoga pratiğinin açtığı dinamiklerle psişe ve enerji sistemlerinin çalışma sistematiğini genişletmek olucak. Ruhun anatomisini, karmik bir yapının, zihin ve bilinçaltı bağlantısının fizik dünyamıza nasıl iletişim kurduğunu, süptil alanlarına etkileri ve bağlantısını yogik yaklaşım ve araçları ile tanıyacağız.

Yoga pratiğinin derinliğini kavramsal olarak açarak, bu kadim uygulamanın, Ruhun anatomisini biyolojik ve enerji sistemleri yapısını incelerken, modern bilimin yaklaşımını, aslında yaşamlar boyu var olan ruhsal bağlantısını kuracağız. Shamanic ritüellerle ve teknik uygulamalarla zenginleşicek olan pratiklerimiz, doğamızın kaynaklarını bize tekrar hatırlatırken, gizem ve perdeleri aralayarak, yogik yaşam perspektifimize yeni bakış açısı getireceğiz. Eğitim sürecince sistemimizdeki hasarlı enerji dengelenirken, yaşam enerjimizde bir büyük enerji transfer ederek Yaşamın Nefesi Yatıcının Nefesi olduğumuzu hatırlayacağız.

Eğitimden kimler faydalanabilir? : Eğitime yoga yapmamış kişiler, yogaya ve enerji nedir sorusuna açmak isteyenler, ruhun yapısını, sistematik yapıya merak edenler, mantra ( ses bilimi ), yoga, meditasyon uygulamalarında derinlik kazanmak isteyenler öğrenci ve eğitmenler, Kundalini Yoga ve Meditasyon Tekniğinin kutsal kadim öğretilerine ilgi duyanlara açıktır.

Eğitim programı tablosu : 3 hafta sonu buluşması ve 3 Kundalini Yoga ve Meditasyon dersi, pratik uygulamalı deneyimsel ödevler, okuma ve grup buluşmasını içerir.

Sertifika süre ve tanımı : 54 saat birlikte, 40 saat pratik uygulama ve deneyim notları, 6 saat okuma ve 2 grup toplantısını tamamlamış katılımcılar, Zuhal Özyurt ile 100 Saat, Yoga’da Biyolojik Yapı ve Enerji Sistemlerine Giriş Temel Eğitim Programı Sertifikası, Yogainn Katılım Belgesi kazanmaya hak kazanacaklar.

Pratik uygulama ve deneyim notları, 2 grup toplantı tamamlama tarihi : 30 Ağustos 2017’dir.

Sertifika veriliş tarihi : 15 Eylül 2017’dir.

Eğitim saat ve tarihleri: Cuma, Cumartesi, Pazar

7-8-9 Nisan 2017
5-6-7 Mayıs 2017
26-27-28 Mayıs 2017

7 Nisan, 5 ve 26 Mayıs Cuma : 19.30 – 21.00 pm

8-9 Nisan
5-6 ve 26-27 Mayıs Cumartesi – Pazar : 09.00 am – 18.00 pm

Ücret: 1750 tl’dir. Eğitim ücret bedeli, eğitim başlama tarihine kadar taksitle ödeme şansı bulunmaktadır.

ANKARA DIŞI KATILIMCILAR İÇİN ÜCRET : 1500 tl’dir


Kayıt için
Yogainn: Birlik mah 435. Cad 65/Çankaya, Ankara

E-Posta: info@yogainn.net Tel: +90 312 496 44 45

Eğitimin amacı : Evrende var olan her şey bir enerjidir ve Yoga’nın bir cümle ile olan açılımı olan, fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal bütünleşmenin biyolojik ve enerji sistematiğinin Ruh yapısı ve Fizik varlığı içinde anlamak olucak.

Zuhal Özyurt ( Adarspal Kaur ) hakkında

2003’li yıllında evrensel enerjilere olan ilgim enerjilerinin hareketini görmem ve elimdeki yara izini geçirmemle başladı. İlk tanım, evrende var olan her şey enerji’dir bilinci ile kaynak kitaplar vasıtasıyla enerji pratiklerimi, yoga pratiği ve meditasyon pratikleri izledi. 2005 yılında Reiki temelli enerji sistemleri ile uyumlanma sürecim Kundalini Enerjisi ile tanışmamı sağladı. Yoga pratiği ve sistematik enerji uygulama teknikleri, fizik ve süptil bağlantılarını, enerji dengelenme çalışmalarımı, psişeye olan etkileri ile derinleştirdi. Halen uygulayıcılığına ve eğiticiliğine devam ediyorum.

2009 yılında 1 ders sonrası verdiğim kararla, Kundalini Yoga ve Meditasyon Eğitmen Sertifika Programı’nı Kundalini Research Institusi onaylı, Gurmukh Kaur Khalsa ve 10 değerli eğitmenle tamamlayarak aldım. Yine bir ders sonrası Sarah Powers’ın Yin ve Yang Eğitmen Sertifika Programı ardından, Hart Lazer Güvenli Eğitmek Uzmanlık Programı ve Neval Aras 50 saat Yoga Anatomisi eğitimini tamamladım. Göksel enerji hareketlerine olan ilgimi 1.5 yıl Zeynep Süzmen Şen liderliğindeki Astroloji eğitimi ile gerçekleştirdim.

Amerika New Mexico’da yapılan 3ho organizasyonu Summer Solstice ve 3 günlük White Tantra ( Beyaz Tantra ) grup meditasyon deneyimimi 4 yıl gerçekleştirdim. Farklı eğitmenlerin derslerine katılma şansım oldu. Amerika, Çin ve Fransa’da KRI onaylı, Kundalini Yoga ve Meditasyon ileri seviye 360 saatlik eğitim programlarını katıldım.

2013 New Mexico, Guru Ram Das Ashram, Zihin ve Meditasyon
2014 Çin, Ajai Alai Asia, Kundalini Yoga Okulu, Bilinçli İletişim
2014 New Mexico, Guru Ram Das Ashram, Stres ve Canlılık
2015 Çin, Ajai Alai Asia Kundalini Yoga Okulu, Yaşam Döngüsü ve Yaşam Çemberi
2015 Fransa, Amritnam Savorar Kundalini Yoga Okulu, Meditasyonun 21 Basamağı eğitimlerini aldım.

2015 yılında Amrit Nam Savorar ve Ajai Alai Asia okul kurucu liderleri ile Türkiye ve Fransa’da gerçekleşen 220 Saatlik KRI sertifikalı Kundalini Yoga ve Meditasyon Eğitmenlik Sertifika programı organize ederek Samsun, İzmir, Ankara, Adana, Almanya ve İsverçe katılımcılarıyla, Türkiye’ye yeni eğitmenler kazandırarak 1 yıl stajerlik yapma şansını yarattım.

2012 yılından beri, Denizli, İzmir, Samsun, Adana, Ankara, Antalya, Trabzon gibi şehirlerde Kundalini Yoga ve Meditasyon kursları ve dersleri vererek teknolojisinin tanıtılmasını sağlıyorum. Yoga tatili ve Arınma kamplarından oluşan Kundalini Yoga yolcuğunda, Dream Yoga Festivali’nde Eğitmen olarak yer aldım.

Enerji sistemleri ve Kundalini Yoga teknolojisini kullanarak Bilinçaltı Arınma, İç Çocuk Bağlantı, Holistik Terapi, Kopan Ruh Parçalarının entegrasyonu gibi terapik çalışmalarımı Uluslararası Rooger Woolger İnstutisi Derin Anı Süreci Eğitimi’ni Juanita Puddifoot liderliğinde sürdürürken, Rumen Yankulov ile Aile Dizimi Sergisi Meditatif Yaklaşım Eğitimine devam ediyorum.

Ruhsal alem ve Ruhun yolculuğunu, enerji sistemleri ve enkarnasyon bilgeliği içinde öğrenmeyi ve öğretmeyi seçerken, en önemli aracım Kundalini Yoga ve Meditasyon Tekniğinin açtığı dinamiklerle aldığım diğer terapik yaklaşımlar ve deneyimlerimdir. Evrende var olan her şey bir kaynak enerjiden oluşmuştur. Yoga’nın etkileri ve Enerji Sistemlerini daha iyi anlamaya ihtiyaç duyduğumuza inanıyorum.